Takvim
Hava Durumu
İlhan KIYMAZ
makroilhan@hotmail.com
KIYMAZLAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
30/12/2014

KIYMAZLAR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

        Kıymetli ve değerli hemşerilerim, Kıymazlar Derneği`ne bu güne kadar verdiğiniz destek ve katkıdan dolayı teşekkür ederim. Derneğimizin daha güçlü, başarılı olması için; dayanışma içerisinde devam edebilmek için sizin destek ve katkılarınızın devamını istirham eder sevgi, saygı  ve muhabbetle hepinizi kucaklarım.

         Değerli üyelerimiz Kıymazlar  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 20 Ekim 1996 yılında Öğretmen Hacı KIYMAZ’ın evinde kurulmuştur. Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar özveri ile çalışan Yönetim Kurulu ve Üye kardeşlerime  teşekkür ederim.

         Derneğimizin kuruluş amacı Kıymazlar Sülalesinin, ailelerini ve gençlerimizin birbirlerini tanımaları, tatlı ve acı günlerini paylaşmaları ayrıca örf ve adetlerimizi sürdürmeleri ile diğer dernek faaliyetlerinin dayanışma içerisinde yürütülmesi için kurulmuştur.

         Derneğimizin kayıtlı 71 üyesi olmasına rağmen  bazı üyelerimiz arasında küskünlük ve dargınlık olması nedeni ile Dernek toplantılarına iştirak etmemektedirler Derneğimizin kuruluş amacına uygun olarak sizlerden bu dargınlığın ve küskünlüğü ortadan kaldırılarak kardeşçe yaşamak birlik ve beraberliğimizin  devam edebilmesi için tüm hemşerilerimden rica ediyorum.     

Ayrıca Peygamber efendimizin küsler ile ilgili şöyle buyurmuştur. ”Müslümanın Müslüman kardeşiyle, üç(3) günden fazla küs kalması caiz değildir”

Rahmetli ünlü üstadımızın, Neşet ERTAŞ`ın deyimiyle ”kul kusur işler sultan bağışlar” ifadesini örnek almalıyız..,

Saygı değer  büyüklerim ve kardeşlerim bu Dernek bizim değil sizindir; Bizler sizin için buradayız sizin katkınızla, desteklerinizle bu Dernek faaliyetleri dayanışma içerisinde yürütülecek ve ihtiyaçlar karşılanacaktır.

 Özellikle genç nesillerin üye olmalarını ve bir araya gelerek müzakereler yaparak derneğimize tam destek vermelerini, ayrıca Gençlerin de önerilerini, becerilerini ve projelerini bekliyoruz.. Haydi gençler el ele verelim bu Derneğimizi daha ileriye  götürelim.

Kıymazlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak; Bizden beklentileriniz, bizim eksiklerimiz, hakkında yönetime bildirmenizi istiyoruz. Dayanışma içerisinde çalışarak başarıyı yakalamak ileriye götürmek için  sizden gelecek maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz.  

  Haydi Kıymaz sülalesi  ve gençler el ele köyümüzde kurulan Kıymazlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin üye sayısını çoğalmaya destek vermeye daha iyi hizmet vermek için yada  örnek bir Dernek olmasına hep beraber bu yolda yürüyerek dağları ve engelleri aşmaya varmısınz, saygılarımla;

                                                             

                                                                  İlhan KIYMAZ

                              Kıymazlar Yard. ve Dayanışma Der. Başk.3658 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları