Takvim
Hava Durumu
Yakup KIYMAZ
yakup.kiymaz@tedas.gov.tr
ÜYELİKLER VE ÖZVERİ HAKKINDA
02/10/2012

     Değerli Kıymaz'lar Derneği üyeleri; Yazıma başlamadan önce hepinizi saygı ve sevgiyle selamlar, büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim.

    Değerli üyelerimiz sizinde bildiğiniz gibi KIYMAZ'LAR Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 20 Ekim 1996 yılında Hacı KIYMAZ (Öğretmen)'ın evinde kurulmuştur. Herşeyden önce dernekçilik tamamen özveriye dayalı bir sistemdir. Bu vesileyle Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar gerek yönetici, gerek ise üye olarak emeği geçenlere Yönetim Kurulu adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

   Hali hazırda kayıtlı 89 üyesi olmasına rağmen düzenli olarak aidatlarını ödeyen malesef 62 üyemiz bulunmaktadır; bazı üyelerimiz küskünlük ve dargınlık nedeniyle iştirak etmemektedir bazı üyelerimiz ise "biz gurbetteyiz dolayısıylede aidatları zamanında ödeyemiyoruz bu sebeple birikiyor ve ödemede zorlanıyoruz" demekteydiler.

    Hepinizin malumu üzere dernek başkanımız Sayın Akif KIYMAZ, 26 Eylül 2012 tarihinde Çayırlık/Karaağaç Köyü (Çelebi/Kırıkkale) yönetime seçildikten sonra ilk iş olarak gurbette bulunan üyelerimizi de dikkate alarak banka hesap numaralarını sitemizde yayınlamıştır. Dolayısıyle şimdiye kadar gurbette olduğundan dolayı ödeme yapamadığını belirten üyelerimizin bahanesi ortadan kalkmıştır diye düşünmekteyim.

    Değerli üyelerimiz şimdiye kadar aylık aidat 5,00 tl. iken 01.01.2013 tarihinden sonra aidatlar aylık 10,00 tl. olarak belirlenmiştir. Tüm üyelerimizden beklentimiz birikmiş aidatlarını bir an önce hepsini olmasa bile peyder pey azar azar da olsa aidatlarını ödemeleridir.

    Karaağaç köyü ve civar köylerde parmak ile gösterilen bir derneğimiz var. Gayemiz bu derneği daha da ileriye taşımaktır.

   Buradan bir serzenişim de Üniversiteyi bitirip meslek hayatına atılan değerli bekâr yeğenlerime olacaktır. Değerli yeğenlerim; bekar olduğunuz için zaten üye değilsiniz ama biraz özveride bulunup Dernek Başkanımızın başlattığı  "sende yardım elini uzat" isimli kampanyaya katılımınızı bekliyoruz. Bence bu çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

   Kırgın ve dargın üyelerimize de ünlü üstat rahmetli Neşet ERTAŞ'ın "kul kusur işler sultan bağışlar" dizesiyle kaldıkları yerden yeni bir sayfa açarak yollarına devam etmelerini bekliyor. Bu vesileyle tüm üyelerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Saygılar...

    Yakup KIYMAZ
    Dernek Muhasibi

 5438 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Aidat     03/03/2016 10:02

2013 tarihinde güncellenen aidatlarımızın,( 10TL) günumüz koşullarında tekrar gözden geçirililerek artırılması kanatindeyim. Güçlü bir bütçe güçlü sosyal yardımlaşma demektir. Diğer aile üyelerininde buna katılacağını umuyorum.
Sedat KIYMAZ

yazı     02/10/2012 16:27

Yakup emmim oğlu döktürmüşün. Eline, yüreğine sağlık. Senin gibi 50 üyem olsa sırtımız yere gelmez...
Akif KIYMAZ

Yazarın diğer yazıları