Takvim
Hava Durumu
Mehmet KIYMAZ
mehmetkiymazz@mynet.com
GENÇ KIYMAZLAR
22/02/2016
   Öncelikle, bu platformda adımızı duyurmak için bize vermiş oldukları destekten dolayı sayfa yöneticisi ve aynı zamanda Dernek yöneticisi İlhan Kıymaz, Salim Kıymaz ve Salih Kıymaz'a çok teşekkür ederiz.
 
21.05.2014 tarihinde büyüklerimizin başlattıkları Kıymazlar Derneğine benzer ama genç nüfusa yaşıtlarımıza hitap eden ve içinde bol eğlence olan aslında akrabalık bağlarının sıkı sıkıya bağlanması adına kurulmuştur GENÇ KIYMAZLAR. Kurucusu ve fikir babası Tekin oğlu Emre Kıymaz'dır.
 
Kuruluş tarihimizden önce de bazı faaliyetlerde bulunulmuş ancak grup olarak bize nasıl hitap edileceği noktasında ve yapılan etkinliklerin paylaşılarak daha cazip hale gelmesinin temini için GENÇ KIYMAZLAR ismi altında toplanılması düşünülmüştür. Bu günden itibaren paylaşımlarımız ulusal çapta da fazla kullanılan sosyal paylaşım sitesi "Facebook"ta kendine yer bulmuş ve hem katılımcıların kendi sayfalarında hemde sitede açılan sayfa ile yaptığı paylaşımlardan daha çok kimsenin haberdar olması sağlanmıştır.
 
GENÇ KIYMAZLAR grubunun asıl amacı;
 
-Akrabalarımız içinde ev davetleri yaparak gruba katılımın artmasını sağlamak,
-Sosyal yardım projelerinde bulunmak ve gerektiğinde Kıymazlar Derneğinden maddi ve manevi destekte olmalarını istemek,
-Grup üyeleri tarafından oy birliği ile alınan kararlar doğrultusunda aktiviteler düzenlemek, birlik ve beraberliği pekiştirmektir.
 
Bu amaçlar doğrultusunda ulaşabildiğimiz kuzenlerimiz ile birlikte farklı zamanlarda günü birlik olarak Nevşehir gezisi, Paintball, Go kart ve piknik aktiviteleri düzenlenmiş, yakın tarihte bir sosyal projeye imza atılmıştır. Yapılan bu aktivite ve projeler gerek Kıymazlar içinde gerekse ulaşamadığımız yaşıtlarımız arasında GENÇ KIYMAZLAR oluşumunun isminin yayılmasını sağlamıştır.
 
Etkinlik planları bugüne kadar GENÇ KIYMAZLAR sayfasında paylaşılmış ve bütün soydaşlarımızın kendi sayfalarında beğendiği tespit edilmiş olup sayfanın amacına ulaştığını söyleyebiliriz. Ancak hala samimiyetimizden şüphesi olan ve katılım konusunda bireysel olarak davet edilmek isteyen soydaşlarımızın olduğunu bilmekteyiz. Bu konuda soydaşlarımızı (yaşıtlarımızı, büyüklerimizi ve küçüklerimizi), GENÇ KIYMAZLAR sayfasında ilan edilen etkinliklere bireysel olarak davet ettiğimiz konusundaki samimiyetimize inanmaları, soydaşlarımızın ve üyelerimizin sayfada yayınlanan etkinlik paylaşımından sonra bireysel olarak telefon ile aranmadıkları hususunu belirtmek zarureti hasıl olmuştur.
 
Bugün itibari ile hala istenilen sayıya ulaşılamasa da özgüvenli ve ne yapmak istediğini bilen katılımcılar ile bu oluşum, yapılanlara ek olarak farklı etkinlikler de yapmaya başlayacaktır. Düşünülen bu etkinliklere yapılacak olan katılımlar, sevinçlerin çoğalmasına, paylaşımın artmasına, birlik ve beraberliğimizin daha sağlam olmasına katkı sağlayacaktır.
 
Burada belirli kişilerin değil, ortak görüşün hakim olduğu ve ortaklaşa karar verildiği hiç bir aidat, üye ücredi vs. istenmeyen sadece yapılacak olan etkinlikler için gerekli masrafın katılımcılar tarafından eşit oranda karşılanması ve büyük bir özveri ile bu etkinlikler planlanmaktadır.
 
Bu ahval de bizlere sesini duyurma imkanı veren kiymazlar.org yöneticileri ve bu sayfada üye olan büyüklerimize seslenmek istiyoruz;
 
-Hem Kıymazlar Derneği'nin aylık toplantılarına katılan üyelerin çocuklarını getirmeleri, hem de bizlerin yani GENÇ KIYMAZLAR'ın arasına katılmaları hususunda teşvik etmelerini;
-Daha çok üyenin katılması amacı ile Kıymazlar Derneği'nin ön ayak olarak gençleri bir etkinlik altında toplamaları ve Kıymazlar Derneği'nden bir yöneticinin oluşan toplumu temsil için görevlendirilmesini;
-Her sene Kıymazlar Derneği'nin tüzüğünde yazan Memleketimizde şenlik düzenlenmesi hususunda gerekli özenin gösterilerek hiç bir mazerete mahal bırakmadan ve daha sonraya ertelenmeden şenlik esnasında yapılan Genel Kurul'da tarihinin netleştirilmesini talep ediyoruz.
 
Daha güzel yarınlara kavuşmak istediğimiz şu günlerde hem Memleketimizde hem de Vatanımızda olan birlik ve beraberliğimizin bozulmaması dileği ile;
 
Tüm Kıymazlar Derneği ve Genç Kıymazlar Grubu üyelerine esenlikler dileriz.
                               İMZA
                             GENÇ KIYMAZLAR


1068 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Genç Kıymazlar     03/03/2016 09:55

Birilik ve beraberlik adına göstermiş olduğunuz bu çaba veçalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu güçlü Aile yapısının sizler sayesinde daha da büyüyeceğini ve güçleneceğini temenni ediyor, başarılar diliyorum.
Sedat KIYMAZ

Yazarın diğer yazıları

Köy Odası Kurulması - 03/03/2016
Kıymazlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kuruluş yeri olarak atalarımızın yerleştiği yer olan Kırıkkale İli Çelebi İlçesi Karaağaç Köyü seçilmiştir.